GTA4

Pazar, 15 Haz 2008

Geçen yazımda da yazdığım gibi mayıs ayının son tatilinde kendimi oyuna verdim. Necip’in Türkiye’ye gitmesini fırsat bilerek hemen PS3’üne ve oyunlarına el koydum. Yaklaşık bir 10 günlük süre boyunca boş zamanımın hemen hemen tamamını oyuna verdim. Hatta yaptığım birkaç maç sayılmazsa 4 günlük tatilimi de içeren bu zamanı GTA4 oynayarak geçirdim.

Üniversite hazırlık sınıfımda denk geldiği için sanırım, günlerce, canını çıkara çıkara GTA3 oynadığımı hala hatırlarım. Tabii hazırlık burada sadece çok oynamamı sağladı demeliyim, oyunu bayağı çok sevmiştim, zamanım da olunca böyle bir sonuç ortaya çıkmıştı. GTA3 San Andreas ise biraz daha sonra çıktığı için yine oyunu indirip bir hayli oynamış, ama görevin birinde takılınca (su uçağı ile şehre reklam broşürleri dağıtma) zaman yetersizliği ile bırakmak durumunda kalmıştım.

Bütün bu GTA hayranlığı seneler içinde aşınıp gitmişti, ancak GTA4’ün çıkacağını öğrenince yine de heyecanlandım. Daha sonra Berlin ve Hamburg’u gezerken metro çıkışlarında, yollarda vs. oyunun reklamlarını gördüm. Hatta aşağıdaki resimdeki gibi apartman duvarını GTA4 reklamı olarak gördüğümde heyecanım iyice arttı.

GTA4 apartman reklamı

Yine de bir sıkıntım vardı. Oyun sadece Xbox360 ve PS3 için çıkmıştı, bende de bunların herhangi biri yoktu. Almam durumunda kendimi bütün gün oyuna kaptıracağım endişesiyle almak da istemiyordum. Diğer taraftan da oyunu da oynamak istiyordum. Tam o sırada Necip’in tatili yetişti de bu konu hakkında düşünmekten kurtuldum.

Necip’in tatili 9 günlüktü, yani elimde oyunu (en azından hikaye akışındaki görevleri) bitirmek için 9 günüm vardı. Daha başlamadan biliyordum ki, yarısında kalırsam bunun sonu PS3 almaya uzanır, o nedenle elimi hızlı tutup iş çıkışlarında, tatillerde falan hemen oynamalıydım.

Neyse ki iki günlük gecikme ile de olsa görevleri bitirip konsolu ve oyunu gönül rahatlığı içerisinde Necip’e teslim ettim. Tamam, ek görevleri yapmadım ve hiç çoklu oyuncu seçeneğini denemedim ama yine de hevesimi almaya yetecek kadar oynadım.

Oyunun detaylarına burada hiç girmeyeceğim, daha önceki gezi yazılarımda yazdığım gibi bu işi benden daha iyi ve çok daha detaylı yapan birçok kişi ve site var, aynı şeyleri tekrar yazmaya gerek yok. Yalnızca detaylara çok önem verildiği ve yapılabilecek seçeneklerin çok büyük oranda arttırıldığı özellikle dikkatimi çekti.

Fırsatınız varsa bir oynayın derim…

Bilgisayar ,

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok