Kendim

Cuma, 16 Eki 2015

Emin ŞenayMerhaba,

2007 temmuz ayında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’ni bitirdim. O zamandan bu yana bağlı bulunduğum şirketler zaman zaman değişse de Siemens’te, çoğunluğu otomasyon alanındaki yazılım projelerinde çalışıyorum. S7-PCT ve TIA-Portal, emeğimin olduğu yazılımların başlıcalarındandır.

Mezuniyetimden 3 hafta sonra iş gereği Almanya’ya gidip 2007 Temmuz sonundan 2012 Haziran ortasına kadar Nürnberg’de çalıştım. Daha sonra Türkiye’ye geri döndüm, temmuz ayında evlendim, ağustos başında da Siemens A.Ş.’de çalışmaya başladım. Şu anda Almanya’da yazılım geliştiricisi olarak çalıştığım PROFINET Stack projesinin bir ayağını Türkiye’den yürütüyorum.

Daha başa dönecek olursak, sırasıyla Nazilli Beşeylül İlköğretim Okulu, Nazilli Anadolu Lisesi ve Aydın Fen Lisesi‘nde okudum. Daha sonra ÖSS’de sayısal 358. si olarak taban puanla hayalini kurduğum bölüme girmeyi başardım. Bu arada aynı sınavda sözel puanda da Türkiye birincisi oldum.

Blog hevesim üniversite yıllarımda başladı. Öncelikle daha sonra hatırlamak istediğim teknik ağırlıklı yazıları yazmak için iyi olacağını düşünmüştüm. İnternet teknolojilerine de bu sayede yabancı kalmamış olacaktım. Yazılarımın konusu daha sonradan biraz daha genele döndü. Artık unutmak istemediğim şeyler haricinde de yazılar yazdığım oluyor. Bu arada iki kere sunucu problemleri nedeniyle sitenin geri kalanıyla birlikte yazılarımı da kaybettim. Aldığım yedekleri de daha sonradan bulamadım. Yine de çok sık yazmadığım için çok bir şey kaybetmiş sayılmam.

Bana ulaşmak isterseniz özgeçmişimdeki bilgileri kullanabilirsiniz.

CV-English Türkçe Özgeçmiş

Sosyal medyadaki ve diğer çeşitli internet sitelerindeki sayfalarım da şunlar:

  Facebook
  twitter
  Google+
  Linked in
  Google Reader
  Last.fm
  GitHub
  SourceForge
  Stack Overflow

  1. gokhan tufan
    Salı, 25 Ara 2007 zamanında 20:16 | #1

    cok saaalamdir kendisini 🙂

  2. Cumartesi, 25 Eki 2008 zamanında 23:31 | #2

    CV nin Objective kismi gayet etkileyici, dilerim en iyi sekliyle gerceklestirirsin. Bir sekilde gorusebilmek uzere..

  1. Çarşamba, 09 Oca 2008 zamanında 00:52 | #1